Kdo jsem

Vítám vás na svém webu. Jmenuji se Radka Acler Hoďová, žiju společně s mým mužem Michalem a našimi dvěma dětmi v domku pod Pouzdřanskou stepí ve vesničce Pouzdřany, kam jsme se v roce 2020 přestěhovali z Prahy.

Na cestu laktačního poradenství mě přivedlo vlastní mateřství. Kojení mě u mé prvorozené dcery zaskočilo, považovala jsem ho za něco absolutně přirozeného a jednoduchého, ale bylo to naopak,  ze začátku to nebylo vůbec snadné, i díky poškozujícím radám, které se mi tehdy dostaly v porodnici, byla jsem zmatená z rad, které jsem dostávala od rodiny, kamarádek, od doktorů.. Nakonec jsme, s pomocí laktační poradkyně, všechny překážky překonaly. A už tehdy jsem si řekla, že si ženy zaslouží ty správné informace, podporu a pomoc, nejlépe už v těhotenství a že i já se budu snažit ostatním pomáhat.

Dcera se kojila až do samoodstavu ve svých 5 letech. Druhorozeného, kterému jsou teď 3 roky, kojím stále. Takže mám i vlastní zkušenosti s dlouhodobým kojením a kojením v tandemu.

Od roku 2020 jsem certifikovanou laktační poradkyní o.z. MAMILA.  Neustále se vzdělávám na pokročilých kurzech pro poradkyně MAMILY, pravidelně se setkávám na supervizních skupinách s ostatními, i zkušenějšími kolegyněmi, a pracuji na sobě, abych vám mohla poskytnout tu nejprofesionálnější pomoc.

Pokud potřebujete pomoci s kojením, hledáte informace, podporu, ozvěte se mi. Také pokud čekáte miminko, mohu vám pomoci se na kojení připravit, aby vás nic nezaskočilo a být vám k dispozici, až se miminko narodí. Poradím vám i s nošením nebo obecně si s vámi popovídám o všem kolem kontaktního rodičovství, dlouhodobého kojení a podpořím vás na vaší cestě mateřstvím.

Působím v Pouzdřanech a okolí.

Najdete mě i na Facebooku.

VZDĚLÁVÁNÍ:

  • základní certifikovaný kurz laktačního poradenství o.z. – MAMILA – 2020
  • pokročilý kurz laktačního poradenství – o.z. MAMILA – 2020, 2021
  • supervizní skupiny – o.z. MAMILA – 2021 
  • kurz poradenství při nošení dětí – o.z. MAMILA – 2021